среда, 25 сентября 2013 г.


Конус (від др.-греч. Κώνος «шишка») - тіло в евклідовому просторі, отримане об'єднанням всіх променів, що виходять з однієї точки (вершини конуса) і проходять через плоску поверхню. Іноді конусом називають частину такого тіла, що має обмежений обсяг і отриману об'єднанням всіх відрізків, що з'єднують вершину і точки плоскої поверхні (останню в такому випадку називають підстявляє собою багатокутник, такий конус називається пірамідою.
    Конус називається прямим, якщо пряма, що з'єднує вершину конуса з центром підстави, перпендикулярна площині основи. Надалі ми будемо розглядконус можна уявляти собі як тіло, отримане при обертанні прямокутного трикутника навколо його катета як осі.Заввишки конуса називається перпендикуляр, опущений з його вершини на площину підстави. У прямого конуса основа висоти збігається з центром підстави. Віссю прямого кругового конуса називається пряма, яка містить його висоту.

Відрізок, що сполучає вершину і кордон підстави , називається твірною конуса.

Об'єднання утворюють конуса називається твірною (або бічний) поверхнею конуса. Твірна поверхню конуса є конічною поверхнею .Відрізок , опущений перпендикулярно з вершини на площину основи ( а також довжина такого відрізка ) , називається висотою конуса.Кут розчину конуса - кут між двома протилежними утворюють ( кут при вершині конуса , всередині конуса) .Якщо основа конуса має центр симетрії ( наприклад , є колом або еліпсом ) і ортогональна проекція вершини конуса на площину підстави збігається з цим центром , то конус називається прямим. При цьому пряма, що з'єднує вершину і центр підстави , називається віссю конуса.Косий ( похилий) конус - конус , у якого ортогональна проекція вершини на основу не зсиметрії .Круговий конус - конус , основа якого є колом . Прямий круговий конус ( часто його називаюа отримати обертанням прямокутного трикутника навколо прямої, що містить катет ( ця пряма являє собою вісь конуса) .Конус , що спирається на еліпс , параболу або гіперболу , називають відповідно еліптичним , параболічним і гіперболічним конусом (останні два мають нескінченний об'єм).Части

Об'єднання утворюють конуса називається твірною (або бічний) поверхнею конуса. Твірна поверхню конуса є конічною поверхнею .Відрізок , опущений перпендикулярно з вершини на площину основи ( а також довжина такого відрізка ) , називається висотою конуса.Кут розчину конуса - кут між двома протилежними утворюють ( кут при вершині конуса , всередині конуса) .Якщо основа конуса має центр симетрії ( наприклад , є колом або еліпсом ) і ортогональна проекція вершини конуса на площину підстави збігається з цим центром , то конус називається прямим. При цьому пряма, що з'єднує вершину і центр підстави , називається віссю конуса.Косий ( похилий) конус - конус , у якого ортогональна проекція вершини на основу не зсиметрії .Круговий конус - конус , основа якого є колом . Прямий круговий конус ( часто його називаюа отримати обертанням прямокутного трикутника навколо прямої, що містить катет ( ця пряма являє собою вісь конуса) .Конус , що спирається на еліпс , параболу або гіперболу , називають відповідно еліптичним , параболічним і гіперболічним конусом (останні два нескінченний об'єм).Частина конуса , що лежить між основою і площиною , паралельної підставі і, що знаходиться між вершиною і підставою , називається усіченим конусом , або конічним шаром.
на конуса , що лежить між основою і площиною , паралельної підставі і, що знаходиться між вершиною і підставою , називається усіченим конусом , або конічним шаром.
Конус дуже цікава фігура, про яку ви зможите дізнатися більше на моєму блоці. 



Комментариев нет:

Отправить комментарий